Zakazivanje termina za pasos

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
Pozdrav
Поруке: 11
Придружен: Сре Јун 13, 2018 1:51 pm

Zakazivanje termina za pasos

Порука од Pozdrav » Сре Јун 13, 2018 1:54 pm

Pozdrav svima,

Mozete li da mi kazete sta pitaju prilikom telefonskog razgovora za zakazivanje termina za izradu pasosa u Beogradu? Koja su tacno pitanja?

Hvala

dekac9
Поруке: 5
Придружен: Суб Јун 09, 2018 7:15 pm

Re: Zakazivanje termina za pasos

Порука од dekac9 » Сре Јун 13, 2018 6:35 pm

Nema nikakvih posebnih pitanja. Ja sam zakazao i pitala me je ko sam, kako mi se zovu deca, koliko imaju godina i na kraju mi je dva puta i polako izdiktirala kada da dođem. Ona samo nabraja koje dokumente treba da poneseš i to je to. Najlakša stanica do sada.

Pozdrav
Поруке: 11
Придружен: Сре Јун 13, 2018 1:51 pm

Re: Zakazivanje termina za pasos

Порука од Pozdrav » Сре Јун 13, 2018 11:23 pm

Hvala puno!
A mozes li da mi opises kako je izgledao proces predaje dokumenata u ambasadi, sta su te pitali, da li si dao otiske prstiju?

dekac9
Поруке: 5
Придружен: Суб Јун 09, 2018 7:15 pm

Re: Zakazivanje termina za pasos

Порука од dekac9 » Суб Јун 16, 2018 7:35 pm

Ja sam pasos podneo u Tompi. Nije bas bilo za pohvalu. Tamo su mi recimo, za decu trazili prevedene izvode iz MKR ali prevedene u Madjarskoj. Gospodja koja pregleda dokumente mi je vratila prevode za decu iz Srbije i trazila ili originale ili prevode iz neke njihove agencije. Mislim da se zove OFI. Moje dokumente je bez problema uzela. Jako su prijatni, lepo i razgovetno govore, ali obratiti paznju na jednu gospodju koja je sedela za pultom br. 4. Jednog momka je prilicno maltretirala. Jedva se mucenik izvukao. Jedino ona ima neku ridju kosu, srednjih je godina i ima naocare. Na primer, dok sam ja podizao dokumente, ponovo je nekog drugog mucenika driblala oko adrese i email adrese. Nije bilo prijatno za slusati. dokumenti su mi bili gotovi za 4 dana.

dekac9
Поруке: 5
Придружен: Суб Јун 09, 2018 7:15 pm

Re: Zakazivanje termina za pasos

Порука од dekac9 » Суб Јун 16, 2018 7:41 pm

I da, daju se otisci prstiju, to se radi u kabini za slikanje, ali nije problem za razumeti i snaci se. Razgovetno govore, ne brzaju i hoce cak i da pokazu ako vide da malo sporije reagujes. Ja sam se recimo tri puta potpisivao na jedan te isti papir. Prvo sam na c udario crticu, ona prezvrlja pa mi da novi papir. Drugi put ja opalim slovo M iyvan one kockice, a ona se zasmeje pa mi pruzi opet novi formular, sve sa semmi baj. Jos jednom, sve se ovo ne desava kod gospodje sa naocarima. Ona jako brzo prica, jedna je od onih zena koje imaju usta tanka kao crtica. Zlo i naopako, ako mene pitate. Nju sam recimo jedva razumeo i kad proziva brojeve.

magg
Поруке: 3
Придружен: Уто Јун 05, 2018 10:11 am

Re: Zakazivanje termina za pasos

Порука од magg » Нед Јун 17, 2018 5:54 pm

A koliko se ceka izrada dokumenata u ambasadi u beogradu? Zasto svi idu u Madjarsku? Zbog mogucnosti brze izrade ili je tamo jednostavnije sto se procedure i komunikacije tice?

Pozdrav
Поруке: 11
Придружен: Сре Јун 13, 2018 1:51 pm

Re: Zakazivanje termina za pasos

Порука од Pozdrav » Нед Јун 17, 2018 8:38 pm

Ja mislim da bi brze dobili

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Zakazivanje termina za pasos

Порука од cocacolla » Чет Јул 19, 2018 7:50 pm

dekac9 пише:
Суб Јун 16, 2018 7:35 pm
Ja sam pasos podneo u Tompi. Nije bas bilo za pohvalu. Tamo su mi recimo, za decu trazili prevedene izvode iz MKR ali prevedene u Madjarskoj. Gospodja koja pregleda dokumente mi je vratila prevode za decu iz Srbije i trazila ili originale ili prevode iz neke njihove agencije. Mislim da se zove OFI. Moje dokumente je bez problema uzela. Jako su prijatni, lepo i razgovetno govore, ali obratiti paznju na jednu gospodju koja je sedela za pultom br. 4. Jednog momka je prilicno maltretirala. Jedva se mucenik izvukao. Jedino ona ima neku ridju kosu, srednjih je godina i ima naocare. Na primer, dok sam ja podizao dokumente, ponovo je nekog drugog mucenika driblala oko adrese i email adrese. Nije bilo prijatno za slusati. dokumenti su mi bili gotovi za 4 dana.
Molim vas da mi.objasnite ovo za izvod za dete. Sta ste vi uradili? Dali original izvoda na srpskom ili isli u tu agenciju za prevod? Nisam bas razumela. Hvala

Ljubica
Поруке: 9
Придружен: Суб Сеп 08, 2018 4:55 pm

Re: Zakazivanje termina za pasos

Порука од Ljubica » Нед Окт 07, 2018 7:35 pm

Molim vas. Koliko se ceka da ti zalazu za pravljenje pasos u Beogradu? Jel neko skoro zvao?

Пошаљи Одговор