Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
DellBoy
Поруке: 4
Придружен: Сре Јун 20, 2018 7:09 pm

Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од DellBoy » Сре Јун 20, 2018 7:49 pm

Pozdrav svima na forumu. Želeo bih da podelim svoje današnje iskustvo iz Segedina.

U Maju ove godine sam dobio državljanstvo i danas išao u Segedin da pravim pasoš. Odluka je pala na Segedin jer se u Beogradu zakazuje tek za par meseci i duže se čekaju dokumenta.
Stigao sam u "Tesco", sa zadnje strane se nalazi šalter sala u kojoj ima 9 šaltera i aparat za "odabir usluge". Na aparatu pronašao "utlevel" i uzeo broj. Bila je manja gužva ali je sve manje više brzo išlo, oko pola sata čekanja i moj broj se pojavio na ekranu- šalter 8. ( pasoši se uglavnom rade na 8 i 9- bar je danas tako bilo). Ljubazna gospođa me je pozdravila i pitala kako može da pomogne- rekao sam da bih voleo da napravim pasoš i ličnu katru. Predao sam joj državljansto i lakcim karticu ( što sam dobio na zakletvi ) i srpski pasoš. Opuštena - minimalna konverzacija, uz svu moguću pomoć od strane službenice. Jedini momenat gde sam zapeo, jer nisam odmah razumeo šta je rekla je oko uzimanja otisaka. I to je prošlo, pozvala me je da udjem u kabinu za slikanje i uzimanje otisaka ( levi pa desni kažiprst ). Pitala da li je slika u redu i vratili smo se za šalter. Tu mi je rekla da će dokumenta biti gotova za oko 10 dana i da ću dobiti obaveštenje na mail. Plaćanje se može završiti na licu mesta ali samo platnim karticama (American express ne primaju, ostalo može bez problema),a pošto sam jedino na toj kartici imao novca morao sam otići do pošte sa uplatnicom. Uplatnicu sam dobio od službenice, samo je potrebno dopisati lične podatke i na još dva papira po tri puta potpisati. Kao u inat, pošta u Tescu nije radila, pa sam morao "prošetati" do najbliže pošte koja se nalazi par ulica dalje u prizemlju neke stambene zgrade ( malo je zavučena, pa se malo treba promuvati )....
Vratio se do Tesca, dao službenici potvrdu o uplati ( tačno 14000 forinti - nema provizije!!! Lična karta je besplatna!!! ), dala mi je papire i koverat sa pin-om za aktivaciju lične karte, srdačno me pozdravila i to je to...

Sve preporuke za odlazak u Segedin za rešavanje izrade dokumenata- moje lično iskustvo je bez i jednog lošeg momenta.

danmark
Поруке: 5
Придружен: Сре Мај 30, 2018 6:02 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од danmark » Чет Јун 21, 2018 9:30 am

Druze mozes li mi reci da li zadrzavaju drzavljanstvo i lakcim ili ti vrate,hvala unapred.

DellBoy
Поруке: 4
Придружен: Сре Јун 20, 2018 7:09 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од DellBoy » Нед Јул 08, 2018 6:47 pm

Sve svaćaju.

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од BiT » Пет Окт 12, 2018 6:37 pm

Da li je neko skoro bio u Segedin? Da li posle dve nedelje može bez problema da se pravi pasoš i lk?
Последње учитавање од BiT дана Пет Окт 12, 2018 6:47 pm, учитано 1 пут укупно.

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од BiT » Пет Окт 12, 2018 6:46 pm

BiT пише:
Пет Окт 12, 2018 6:37 pm
Da li je neko skoro bio u Segedin? Da li posle zakletve kad prodje dve nedelje može bez problema da se pravi pasoš i lk?

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cocacolla » Суб Нов 03, 2018 6:38 am

Da li neko ima iakuatvo sa predajom zahtev za pasos u Tompi? Ili svezije iakustvo i Segedina?

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од BiT » Сре Нов 07, 2018 12:45 pm

cocacolla пише:
Суб Нов 03, 2018 6:38 am
Da li neko ima iakuatvo sa predajom zahtev za pasos u Tompi? Ili svezije iakustvo i Segedina?
Dobar dan svima ;) ja sam predala za pasoše i lične karte u Segedinu, tačno 16 dana nakon zakletve, predala u četvrtak dobila mail u sl sredu da su pasoši gotovi u ponedeljak sam bila da preuzmem bile su gotove i lične karte. Predaja nije naivna nebih nikoga da plašim al dobro slušajte šta pitaju, prvo pita na koliko godina želite, zatim čime plaćate,da li imate prebivalište u Madjarsku i da li želite da preuzmete u Segedin. Zatim slikanje pogledati dal je slika ok otisak levi pa desni kaziprst, samo ga stavite na crvenu kocku ne vrti se kao kod nas prst, potpis, potpisuju se papiri vraća vam dokumenta i daje uplatnicu da uplatite, kad uplatite preko reda joj samo date. Preuzima se na drugo mesto, u prizemlju žena za aparatom vam daje br ide se na sprat levo, čim sam se popela bio moj br a bila bas gužva i buka, aktivacija lk potpisivanje, zatim pasoši opet potpis proverite da li je sve ok i to je to, već su opisivali sve je tako. Želim svima puno sreće!!!!

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cocacolla » Сре Нов 07, 2018 2:01 pm

Hvala na podeljenom.iskustvu! Da li na aparatu birate broj i za pasos i za lk posebno? Malo glupo pitanje ali bolje da zbam tacno. Da li ste ih sve razumeli?

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cocacolla » Сре Нов 07, 2018 2:09 pm

BiT пише:
Сре Нов 07, 2018 12:45 pm
cocacolla пише:
Суб Нов 03, 2018 6:38 am
Da li neko ima iakuatvo sa predajom zahtev za pasos u Tompi? Ili svezije iakustvo i Segedina?
Dobar dan svima ;) ja sam predala za pasoše i lične karte u Segedinu, tačno 16 dana nakon zakletve, predala u četvrtak dobila mail u sl sredu da su pasoši gotovi u ponedeljak sam bila da preuzmem bile su gotove i lične karte. Predaja nije naivna nebih nikoga da plašim al dobro slušajte šta pitaju, prvo pita na koliko godina želite, zatim čime plaćate,da li imate prebivalište u Madjarsku i da li želite da preuzmete u Segedin. Zatim slikanje pogledati dal je slika ok otisak levi pa desni kaziprst, samo ga stavite na crvenu kocku ne vrti se kao kod nas prst, potpis, potpisuju se papiri vraća vam dokumenta i daje uplatnicu da uplatite, kad uplatite preko reda joj samo date. Preuzima se na drugo mesto, u prizemlju žena za aparatom vam daje br ide se na sprat levo, čim sam se popela bio moj br a bila bas gužva i buka, aktivacija lk potpisivanje, zatim pasoši opet potpis proverite da li je sve ok i to je to, već su opisivali sve je tako. Želim svima puno sreće!!!!
I jos jedno pitanje, da li su i vas pitali da li ste saglasni sa tim da vam uzimaju otisak prsta? Negde sam citala da su to pitali jednog coveka, pa nije razumeo, a po meni je to logicno ako pravite licnu kartu da se uzme otisak prsta.

BiT
Поруке: 28
Придружен: Уто Јун 05, 2018 7:59 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од BiT » Сре Нов 07, 2018 3:27 pm

cocacolla пише:
Сре Нов 07, 2018 2:09 pm
BiT пише:
Сре Нов 07, 2018 12:45 pm
cocacolla пише:
Суб Нов 03, 2018 6:38 am
Da li neko ima iakuatvo sa predajom zahtev za pasos u Tompi? Ili svezije iakustvo i Segedina?
Dobar dan svima ;) ja sam predala za pasoše i lične karte u Segedinu, tačno 16 dana nakon zakletve, predala u četvrtak dobila mail u sl sredu da su pasoši gotovi u ponedeljak sam bila da preuzmem bile su gotove i lične karte. Predaja nije naivna nebih nikoga da plašim al dobro slušajte šta pitaju, prvo pita na koliko godina želite, zatim čime plaćate,da li imate prebivalište u Madjarsku i da li želite da preuzmete u Segedin. Zatim slikanje pogledati dal je slika ok otisak levi pa desni kaziprst, samo ga stavite na crvenu kocku ne vrti se kao kod nas prst, potpis, potpisuju se papiri vraća vam dokumenta i daje uplatnicu da uplatite, kad uplatite preko reda joj samo date. Preuzima se na drugo mesto, u prizemlju žena za aparatom vam daje br ide se na sprat levo, čim sam se popela bio moj br a bila bas gužva i buka, aktivacija lk potpisivanje, zatim pasoši opet potpis proverite da li je sve ok i to je to, već su opisivali sve je tako. Želim svima puno sreće!!!!
I jos jedno pitanje, da li su i vas pitali da li ste saglasni sa tim da vam uzimaju otisak prsta? Negde sam citala da su to pitali jednog coveka, pa nije razumeo, a po meni je to logicno ako pravite licnu kartu da se uzme otisak prsta.
Nisu me pitali zato što kada se radi pasoš otisci su obavezni, a pošto sam ja radila pasoš logično je da cu putovati pasošem a ne ličnom kartom, ko radi samo lk pitaju dali ste saglasni za otisak jer samo sa takvom lk može da se putuje, ko ima lk bez otisaka sa njom nemoze putovati.

Пошаљи Одговор