Izrada pasosa u Beogradu

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
titok
Поруке: 8
Придружен: Уто Јун 12, 2018 8:36 pm

Izrada pasosa u Beogradu

Порука од titok » Уто Јул 10, 2018 8:25 pm

Pa da podelim i svoje iskustvo sa predaje papira za izradu pasosa i licne karte u BG-u.
Bilo je katastrofalno. Bili smo zena i ja i posle recenice zasto smo dosli, rekla je da sednemo i pocela da nas ispituje. Prvo je zenu pitala cime se bavi, ko sam ja, cime se ja bavim, i tako neka pitanja, i ona konstatuje da zena ne zna bas najbolje, da to nije na srednjem nivou, da ce nam oduzeti drzavljanstvo kad budemo isli u EU i tako dalje. Na kraju pristaje da nam uradi dokumenta, nekako, ali to nije kraj problemima. Onda ne moze da se otisci prstiju ocitaju zato sto imamo kremu na rukama, pa ponovo, pa ponovo, i jedva nekako uspevamo uz sada vec jako napetu situaciju. Nista daje nam papire da idemo u banku da platimo i u banci vidimo da nam je dala samo da platimo za pasose( ja sam imao informaciju da se placa i licna karta u BG-u). Vracamo se nazad i sad kod sluzbenika u prvoj prostoriji trebamo da ostavimo tu potvrdu da smo platili. Gde ja ja pitam da li je licna karta besplatna a on mene pita nesto sto ja ne razumem. Tu sad opet krece jako stresna situacija. Posle nekoliko pokusaja da ja njemu objasnim sta ja hocu i njegovih pitanja koje ja ne razumem, covek se vata za glavu i kaze mi na srpskom da je problem sto ne znam ni rec madjarskog. I pita me cime samo se indetifikovali u banci. Ja nisam znao glagol indetifikovati. Trebao sam da mu dam i fotokopije licnih karti uz tu potvrdu iz banke. On odlazi do druge kancelarije, gde smo radili pasose i vraca se i kaze nam da su licne karte besplatne. Znaci totalno neprijatna situacija.

Violeta
Поруке: 7
Придружен: Сре Мај 30, 2018 4:39 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Violeta » Сре Јул 11, 2018 11:53 am

Uh, bolje da ste otišli u Mađarsku. Neko je već pisao da je u Tompi super, a blizu je granice i malo je jeftinije, a brzo budu gotovi dokumenti. Srećno vam bilo nadalje :-)

Sandra T.
Поруке: 2
Придружен: Пон Јул 23, 2018 3:37 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Sandra T. » Пон Јул 23, 2018 3:40 pm

Hm, ja idem u septembru...je l mozes potanko da opises sta i kako ide...pa samo mi fali jos i tamo da se pogubim...hvala puno na odgovoru

danmark
Поруке: 5
Придружен: Сре Мај 30, 2018 6:02 am

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од danmark » Пон Јул 23, 2018 7:32 pm

Pozdrav,da li neko zna za koji mesec se daju trenutno termini za izradu pasosa?Hvala

Sandra T.
Поруке: 2
Придружен: Пон Јул 23, 2018 3:37 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Sandra T. » Пон Јул 23, 2018 8:19 pm

danmark пише:
Пон Јул 23, 2018 7:32 pm
Pozdrav,da li neko zna za koji mesec se daju trenutno termini za izradu pasosa?Hvala
Ja sam bila na zakletvi u maju, i prvi slobodni termini za pasos, je bio septembar...

Kristijan
Поруке: 5
Придружен: Уто Јун 12, 2018 6:23 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Kristijan » Пет Авг 03, 2018 7:45 pm

28. avgusta idem u Beograd da pravim pasos,tad imam termin pa me interesuje koliko traje izrada pasosa? Posle koliko ce biti gotov?

Kristijan
Поруке: 5
Придружен: Уто Јун 12, 2018 6:23 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Kristijan » Уто Авг 28, 2018 10:42 am

Evo jedna ohrabrujuca vest za sve.Danas smo deda i ja bili da napravimo pasos u Beograd.Sve je proslo bez ikakvog problema i provere znanja.Kad smo usli u ambasadu cekali smo nekih 20 min i onda su nas prozvali,ulazi se u kancelariju koja je desno.Tamo smo predali papire potrebno je honositas (drzavljanstvo madjarsko),lakcim kartya i licna karta (najbolje bi bilo da imate fotokopiju od svakog dokumenta jer ce vas pitati da li imate) posle toga sledi slikanje i ostavljanje otisaka prstiju,potpis i onda sednete kod nje da potpisete formulare (kako se otisci daju mozete videti u hodniku dok cekate na ekranu non stop pustaju).Odatle vas salje u OTP banku da platite i te papire iz banke vratite u ambasadu i to je to.Cekate mesec dana da bude gotov pasos.

titok
Поруке: 8
Придружен: Уто Јун 12, 2018 8:36 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од titok » Чет Сеп 06, 2018 7:46 pm

Jel mozes da mi kazes kad si se vratio iz banke, ko je bio za salterom? musko ili zensko?

Kristijan
Поруке: 5
Придружен: Уто Јун 12, 2018 6:23 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Kristijan » Сре Сеп 19, 2018 6:53 pm

Zensko

Ljubica
Поруке: 9
Придружен: Суб Сеп 08, 2018 4:55 pm

Re: Izrada pasosa u Beogradu

Порука од Ljubica » Уто Окт 09, 2018 7:55 pm

Jel moze neko da mi kaze koliko se unapred zakazuje za pasos?

Пошаљи Одговор