Informacija u vezi termina 'predak'

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Iskanderooo
Поруке: 2
Придружен: Сре Сеп 23, 2020 2:39 pm

Informacija u vezi termina 'predak'

Порука од Iskanderooo » Сре Сеп 23, 2020 2:44 pm

Zdravo svima društvo, potrebna mi je određena informacija, odnosno verovatno samo potvrda informacije koju sam već čitao na drugim mestima.

Rođen sam i živim u Beogradu, srpske sam nacionalnosti. Moj pradeda i dalje njegovi preci su bili nemačke nacionalnosti i živeli su na području srema i ostatka Vojvodine. Mislim da mi je pradeda rođen nakon 1921. godine ali to moram još da proverim.

Da li imam pravo na sticanje mađarskog državljanstva, tj da li nisu izmenjene neke odredbe zakona, u smislu da predak mora biti mađar ili šta već?

Hvala puno unapred:)

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Informacija u vezi termina 'predak'

Порука од Arhitekta » Пет Окт 02, 2020 9:34 am

Pozdrav,

Nije bitno koje je nacionalnosti predak, dokle god je rođen na teritoriji nekadašnje Kraljevine Ugarske. Pogledajte istorijske mape i dobićete odgovor :)

Ono što je važno, po zakonu predak treba da je rođen pre jula 1921. Tako da pradeda ne bi mogao da dođe u obzir, ali neko od njegovih roditelja npr. bi mogao (pod uslovom da su iz Vojvodine/Srema).

Iskanderooo
Поруке: 2
Придружен: Сре Сеп 23, 2020 2:39 pm

Re: Informacija u vezi termina 'predak'

Порука од Iskanderooo » Пет Окт 02, 2020 1:38 pm

Pozdrav,

Hvala puno na odgovoru!

Pradeda mi je rođen 1907. godine, tako da bi onda mogao da dođe u obzir?

Njegovi preci su isto rođeni na području bivše Monarhije.

Hvala unapred,

Aleksandar :D

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Informacija u vezi termina 'predak'

Порука од Arhitekta » Суб Окт 03, 2020 11:00 am

Ukoliko je rođen 1907. na podrčju Ličko-krbavskog okruga, apsolutno :)

Sve što je neophodno je povezati se izvodima do njega i naravno, solidno naučiti jezik.

Sok sikért!

Пошаљи Одговор