Izvod iz matične knjige rođenih

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од Arhitekta » Пон Јул 22, 2019 10:12 am

Da li je neko vadio izvod iz mađarske MKR u skorije vreme?

Koliko sam razumeo, ranije su bili gotovi do zakletve, a sada kažu da treba sačekati neko vreme. Kako funkcioniše procedura?

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од Lila » Пон Дец 28, 2020 8:40 pm

1. Da li neko zna kako se trazi izvod iz MKR iz Madjarske?

2. Postoji li imejl na koji mozemo da im pisemo, mislim na Beograd ili Suboticu, ili moramo da ih zovemo pa da idemo u ambasadu/konzulat da popunjavamo formular?
3. Da li mozemo da trazimo da nam bude brzo uradjeno, da kazem, najkasnije mesec dana?

Jer, ja sam trazila promenu imena, i sad kad zelim da idem u inostranstvo da zivim i radim, ja moram da imam izvod iz MKR iz Madjarske, na kojem pise moje "novo" ime, po madjarskoj fonetici.
A onda mi jos nesto nije jasno.
Ako mi tako pise novo ime u MKR, sta je sa izvodom iz MKV?
Tamo ce pisati moje staro ime, jer smo se suprug i ja vencali u Srbiji.
4. Da li se od Madjara moze traziti i izvod iz MKV?

Puno hvala ako bilo ko odgovori :)

Abece
Поруке: 16
Придружен: Нед Јан 31, 2021 12:38 am

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од Abece » Нед Јан 31, 2021 5:42 am

Da li si završila proceduru? Gde si izvadila? Kako se zakazuje? Da li su puno cimali oko jezika?

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од Lila » Нед Јан 31, 2021 11:30 am

Planiram da odem do nekog gradića u Mađarskoj, jer bi tamo trebalo da bude gotovo istog dana, u gradskoj kući, kod matičara. Ne znam je l to istina, napisaću sve kako je bilo, tek za mesec dana.

Ako se odlučim da u Srbiji tražim te izvode, bojim se da bi im trebalo najmanje 6 meseci dok bi mi poslali iz Budimpešte.

Abece
Поруке: 16
Придружен: Нед Јан 31, 2021 12:38 am

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од Abece » Нед Јан 31, 2021 11:45 pm

Kako stojite sa mađarskim? Da li ste ga i pre govorili i razumeli, ili ste ucili za drzavljanstvo? Hoće li ići sa vama kome je to glavni jezik? Za drugu evropsku zemlju znam da se čeka iz amabasade 4-6 nedelja trenutno i za pasoš i za izvod nakon podnošenja zahteva i ambasadi lično da stigne na kucnu adresu (takva je procedura tamo).

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од Lila » Пон Феб 01, 2021 8:40 am

Sama ću ići, učila sam ga zbog državljanstva, oko 2 i po godine i odrasla sam u mađarskom okruženju. Učim i dalje, trebaće mi.
Ne govorim perfektno, ali te izraze znam.

Videću šta će mi reći, da li mogu odmah da mi daju izvode (koliko sam čitala, kada ih prvi put daju to može da potraje, jer tek treba da se unesu podaci, a svaki drugi put ide momentalno, kao kod nas u opštini kad se traži, istog momenta se dobije).

Javiću.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од cecili555 » Пон Феб 01, 2021 1:11 pm

Zasta treba izvod u inostranstvu? ko Vam to trazi pored pasosa? ako sam sve dobro razumela..

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од Lila » Пон Феб 01, 2021 2:54 pm

Treba mi za spajanje porodice, sa suprugom.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од cecili555 » Пон Феб 01, 2021 3:38 pm

Prvi put cujem za to!! Obicno ide medjunarodni vencani list kao dokaz o braku, ja imam pasos moj suprug nema, ima Srpski.. znaci treba da mu radim vizu.., on putuje sa pasosem koji ima. Sta ce mu znaciti izvod iz MKR?

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Izvod iz matične knjige rođenih

Порука од Lila » Пон Феб 01, 2021 4:33 pm

I ja prvi put čujem da će neko sa mađarskim pasošem raditi vizu za muža, a ne spajanje porodice.
U gornjem postu sam objasnila da mi trebaju mađarski izvodi jer sam od Mađara zatražila promenu imena, to jest mađarski ekvivalent srpskom imenu.
A to pitanje: šta će mu značiti izvod iz MKR, ne razumem.
Muž će nositi izvode iz Srbije, ja iz Mađarske. Prevešćemo ih na nemački. To tako ide, ali verovatno nisi obaveštena o tome, pošto ne radiš spajanje porodice.

Пошаљи Одговор