POMOC - info kako da suprug dobije drzavljanstvo

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Milica
Поруке: 2
Придружен: Чет Сеп 12, 2019 10:41 pm

POMOC - info kako da suprug dobije drzavljanstvo

Порука од Milica » Чет Сеп 12, 2019 10:48 pm

Postovanje, ako moze molim vas neko da mi odgovori na pitanje. Nisam sigurna da li sam dobro razumela na koji nacin bracni partner moze da dobije drzavljanstvo preko onog drugog. Ja se konkretno udajem sad u septembru i krenula bih sa ucenjem madjarskog. Da li moj suprug moze za 5 godina braka (ako sam dobro razumela) da potrazuje drzavljanstvo preko mene, i da li je u tom slucaju uslov da imamo barem jedno zajendnicko dete i da li on mora da zna madjarski? Ili nista od toga osim da smo pet godina u braku a da ja dobijem prethodno drzavljanstvo. Hvala unapred.

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: POMOC - info kako da suprug dobije drzavljanstvo

Порука од frodo » Пет Сеп 13, 2019 2:10 pm

Uslov je pre svega da Vi imate drzavljanstvo, a nakon toga ide uslov 5 godina braka i zajedničko dete ili 10 godina braka bez dece, naravno uz poznavanje madjarskog jezika, sto je uslov za sve koji imaju pravo da apliciraju. Mozda da ne idete tako daleko sa planovima, prvo ucenje i Vas uspesan proces, a za 5 godina ko zna sta ce biti :)

Milica
Поруке: 2
Придружен: Чет Сеп 12, 2019 10:41 pm

Re: POMOC - info kako da suprug dobije drzavljanstvo

Порука од Milica » Суб Сеп 14, 2019 12:13 pm

Hvalaaa na odgovoru! Da da, naravno, slazem se, i podrazumeva se da prvo ja treba da naucim jezik i dobijem drzavljanstvo. Inace, ja sam diplomirani filolog opste lingvistike i govorim 5 jezika tako da meni ucenje nekog novog jezika ne predstavlja nikakav problem :) Ali hvala, htela sam da proverim da li bi i moj suprug morao da zna madjarski pri njegovom apliciranju, cisto da imam u vidu, hvala najlepse:)

Пошаљи Одговор