Zdravstveno stanje i naturalizacija

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Rakun
Поруке: 4
Придружен: Нед Јун 14, 2020 3:52 pm

Zdravstveno stanje i naturalizacija

Порука од Rakun » Пет Феб 12, 2021 7:43 pm

Pozdrav svima. Porodica i ja cepamo već nekoliko meseci jezik i verovatno ćemo do kraja godine predati u Ambasadi. Par daljih rođaka je već uzelo papire, ali sam hteo da se raspitam oko jedne ne tako česte stvari. Rođak puni 18 ove godine i 100% je invalid. Preko istog pretka bismo podneli (roditelji za njega), a on bi tražio državljanstvo samo kako ne bi na svaka tri meseca morao da se vraća iz Nemačke gde godinama ide na rehabilitaciju. Radi se o tome što on zbog svog zdravstvenog stanja jednostavno ne može da nauči strani jezik. Postoji li neka fusnota u Zakonu koja štiti prava invalida? Ne znam odakle da krenem, zamolili su me za pomoć jer su stariji ljudi a njegovi EU papiri i boravišna dozvola za staratelja bi mu mnogo pomogla. Dobrostojeća porodica, sami bi se izdržavali tamo i tako dalje, sve mogu da dokažu u Ambasadi. Njegovi roditelji neće učiti jezik već će radije uzeti nekretninu u Grčkoj ili Sloveniji ili uplaćivati penziju u Portugalu zbog boravišne dozvole, ali kad je ovo već džabe predložio sam im da probaju - ništa ne mogu da izgube. Hvala unapred na odgovorima

Pandorina
Поруке: 1
Придружен: Уто Окт 05, 2021 12:17 pm

Re: Zdravstveno stanje i naturalizacija

Порука од Pandorina » Уто Окт 05, 2021 12:24 pm

Ja bih isto da pitam, ja imam ostecen sluh preko 90% i sanse da naucim madjarski ne postoje, pisanje bi jos i naucila ali razgovor je u mom slucaju nemoguc jer ne cujem i ne mogu da obavim taj cuveni razgovor niti prilikom predaje niti posle niti bilo kad. Da li neko zna nesto o ovome, na koji nacin se predaje i kako i da li uopste postoje sanse? Pisala sam ambasadi, nisu mi odgovorili. Hvala

Filv
Поруке: 5
Придружен: Пет Нов 19, 2021 12:14 pm

Re: Zdravstveno stanje i naturalizacija

Порука од Filv » Пет Нов 19, 2021 12:48 pm

[quote=

Пошаљи Одговор