Potvrdjivanje drzavljanstva (bez poznavanja jezika)

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Filv
Поруке: 5
Придружен: Пет Нов 19, 2021 12:14 pm

Potvrdjivanje drzavljanstva (bez poznavanja jezika)

Порука од Filv » Пет Јан 06, 2023 10:41 am

Pozdrav, da li je neko upoznat sa procesom potvrdjivanja drzavljanstva? Ako sam dobro razumeo (a moguce je da gresim) radi se o tome da ako vam je predak rodjen na teritoriji danasnje Madjarske i ziveo je tamo nakon 1930-e vi ste automatski drzavljanin i samo treba da trazite pasos. Planirao sam da podnesem papire preko prababe koja je rodjena u Slavoniji ali nakon sto sam saznao da je njena majka bila iz Budimpeste razmotrio bih ovu opciju pre nego sto se jos vise posvetim ucenju jezika. Hvala!

cape011
Поруке: 54
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: Potvrdjivanje drzavljanstva (bez poznavanja jezika)

Порука од cape011 » Суб Јан 14, 2023 10:36 pm

Najbolje da se konsultujete sa ambasadom u vezi toga.
Napišite posle iskustvo, možda bi još nekome značilo.

Srećno !

Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Potvrdjivanje drzavljanstva (bez poznavanja jezika)

Порука од Bartman » Сре Јан 18, 2023 5:25 pm

Prijatelju, iz ličnog iskustva kao neko ko je dobio mađarsko državljanstvo mogu da ti potpišem da bez znanja mađarskog na srednjem nivou (da možeš da se sporazumevaš i da ih razumeš), nećeš dobiti mađarsko državljanstvo ni pod tačkom razno.
Ipak proveri sa ambasadom u Beogradu (ili u zemlji kojoj živiš), pa vidi šta će ti oni reći, mada ne poznajem nikoga ko je dobio mađarsko državljanstvo nakom 2013. a da nije naučio mađarski do nivoa da može da se sporazumeva,, i pritom znam bar 15-20 ljudi koji su dobili što u Srbiji što u inostranstvu (doduše svi su išli po postupku za repatrijaciju).

fanartik
Поруке: 9
Придружен: Пет Мар 17, 2023 11:03 pm

Re: Potvrdjivanje drzavljanstva (bez poznavanja jezika)

Порука од fanartik » Пон Апр 01, 2024 6:00 pm

Filv пише:
Пет Јан 06, 2023 10:41 am
Pozdrav, da li je neko upoznat sa procesom potvrdjivanja drzavljanstva? Ako sam dobro razumeo (a moguce je da gresim) radi se o tome da ako vam je predak rodjen na teritoriji danasnje Madjarske i ziveo je tamo nakon 1930-e vi ste automatski drzavljanin i samo treba da trazite pasos. Planirao sam da podnesem papire preko prababe koja je rodjena u Slavoniji ali nakon sto sam saznao da je njena majka bila iz Budimpeste razmotrio bih ovu opciju pre nego sto se jos vise posvetim ucenju jezika. Hvala!
Dobar dan, htedoh pitati dokle ste stigli i da li ste se prijavili?

S postovanjem,

Ana

Пошаљи Одговор