Koji predak?

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Tihana
Поруке: 9
Придружен: Уто Окт 09, 2018 5:39 pm

Koji predak?

Порука од Tihana » Уто Окт 09, 2018 6:01 pm

Pozdrav svima :)
Mozda je kasno za ovo pitanje jer sam papire vec skoro spremila, ali ko pita ne skita. Bicu laksa za koju hiljadu jer cu morati druge papire da spremim ali bolje nego da me vrate zbog toga...
Sa tatine strane mi se u "pozeljne" godine uklapa pradeda, ali sam ja resila da idem na cukunbabu sa mamine strane jer u toj liniji imam prababu koja je bila udata za madjara (drugi brak, nije mi bio pradeda) pa otud i pocetak mog ucenja madjarskog jos kao dete.
E sad, svugde citam prababe, pradede, babe, dede, a one cukun- niko ne spominje, a sa mamine strane mi se prababa ne uklapa jer je rodjena 1928. Ostaje mi samo cukunbaba rodjena 1897, i to polu nemica a polu hrvatica... Da li mogu na osnovu nje da trazim magyar állampolgárságot?

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Koji predak?

Порука од Shonee98 » Уто Окт 09, 2018 7:05 pm

Trebalo bi da nije bitno koje kolena bitno je da se poklapa godina ne znam tacno koja imas na sajtu koje godine,od koje do koje,ako se poklapa nije bitno koje je koleno,sutra imam čas ta žena zna sve oko toga,pokazacu joj ovo i ja cu da ti napisem sta ona kaze,jer je kod nje svaki covek iz mog mesta isao kod nje na casove,prevodi papire i sve to,pa verovatno zna,ja cu ti javiti sta ona kaze.Nemoj mi reci da si zakazala termin a nisi sigurna da li su ti papiri dobri? :|

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Koji predak?

Порука од Shonee98 » Уто Окт 09, 2018 7:08 pm

Mihajlo je stavio i kartu koja mesta su bili na teritoriji austougarske vidi gde ti je rodjena cukunbaba i da li se poklapa godina i to je to.Neko ce ti verovatno odgovoriti ko sigurno zna ovo ja nisam siguran i necu da pametujem,bolje da ti kaze neko ko sigurno zna nego ja da kazem a ne znam.Ja sam ti rekao samo gde da pogledas da li se poklapa mesto i godina ti proveri samk da li je to to,ali neko ce ti reci sigurno

Tihana
Поруке: 9
Придружен: Уто Окт 09, 2018 5:39 pm

Re: Koji predak?

Порука од Tihana » Уто Окт 09, 2018 7:19 pm

Iskreno, ocekivala sam da ce mi termin zakazati za 2.5-3 meseca, kao svima u mojoj okolini, pa da cu imati vremena za papire, kad ono ispade za mesec dana... Uz svu tremu jos i papire sredjujem... Uzas...
A gde bih mogla da pogledam tu kartu?

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Koji predak?

Порука од Shonee98 » Уто Окт 09, 2018 9:06 pm

Ja sam kucao na google ovako i izbacilo je 'karta austougarske za madjarsko drzavljanstvo' i imas slike,kucaj tako

Пошаљи Одговор