Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од friki78 » Пет Јун 05, 2020 9:07 am

Jos nesto sam htela da pitam, da li oni salju originale u Budimpestu, ili samo ono sto konzul upise u kompjuter na prijavi? :idea:

rade
Поруке: 4
Придружен: Нед Мар 29, 2020 6:04 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од rade » Пон Јун 08, 2020 10:08 am

Da li neko ima iskustvo sa predajom dokumenata u nekoj drugoj državi EU?

Tambalamba
Поруке: 5
Придружен: Сре Јул 01, 2020 1:27 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Tambalamba » Сре Јул 01, 2020 2:21 pm

Ehej dragi ljudi, ja sam tek pre par dana usla u celu pricu potrazivanja Madjarskog drzavljanstva, papire cu lako da iskopam, nego me zanima koliko vam je dugo trebalo da naucite jezik(od nule)? Da li je moguce za nekih godinu i po-dve nauciti onako nekim normalnim tempom- nista sad 5 sati dnevno ucenja, nego sat- sat i po dnevno sa privatnim casovima par puta nedeljno? Druga stvar: da li su nesto menjali po pitanju dobijanja drzavljanstva na osnovu predaka? Hvala unapred!

BobaB
Поруке: 7
Придружен: Сре Апр 10, 2019 2:25 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од BobaB » Суб Јул 25, 2020 9:07 am

Krenuo sam sa ucenjem od 0, uz knjigu szia jo napot, viszlat i privatne casove 1na1, posle nekih godinu danan ucenja, uz pauze od nekoliko meseci (gledao sam naravno filmove na madj,na y tubu preslusao sve u vezi sa tim) izasao sam na predaju dokumen.u Subotici. Gospodja koju sam tesko razumeo mi je zakazala za sedam dana termin. Otisao sam. Usao u zgradu prvo sa portirom on vam uvek kaze isparynite dyepove i okrenite se, udjete unutra, tu vam neki lik fotokopira odkumenta i malo caska sa vama, koliko dugo ucis jezik, jel ti tezak, jel si sam dosao, odakle...i zatim vam da vasu fotografiju kaze da okrenete poledjinu i na njoj napiste danasnji datum, to bude uvek.Nakon toga vodi vas kod neke zene koja prelazi sa vama dokumenta koja ste vi prethodni ispounili, ko si odakle, si, roditelji, ko je predak, kad su vam vencani roditelji i gde, to obavezno devojcako prezime majke (ja sam isao na pradedu sa oceve strane koji je rodjen 1903.u sremu, izvadio njegov izvod iz knjige rodjenih, dedin,tatin i moj. To mi sve prevela jedna zena koja radi u arhivu muzeja u NS, sve to za 2000 din.bas jeftino. to su obavezna dokumenta) KAda me je ta sluybenica ispita na osnovna pitanja, dolayi konzul i on provera koliko ynate jeyik tu pita svasta sa kime yivisi, cime tii se bave roditelji, okreni se, sta vidis iza, pitaju za posao cime se bavis, zasto to, gde radis, koliko dugo, da li svaki dan, ima i onih malih trik pitanja koje su ti boje oci bla bla, ono je jako bitno je jezik kako si ga ucio, koliko dugo i sa kim, to je najbitnije da tu imas celu pricu npr ja sam rekao jos od detinjstva znam neku rec jer su mi susedi bili madjari, volim da gledam madjars.filmove, idema na private casove, slusam preko internta bla bla sto vise to bolje. Ja iskreno na toj predaji dokumenta i nisam bio bas najbolji ali sam prosao. Bio sam presrecan opustio se nisam pipuno jezik vise.Posle 8 meseci su me yvali na yakletvu, uyeo sam sam par casove i pao sam.Konyul mi je rekao ok si ali uci jos, drugi put sam pao opet, tek iz teceg sam dobio.Tako da nemojte da vas deprimira kao vas vrate sa yakletve ili predaje dokumenta. Na yakletvi pitaju malo vise i detaljnije nego na predaji pitaju ya otisak prsta, ya madjarsku istoriju, praynike,tekst himne i zakletve, o cemu govir himna...mene je pitao i za hranu sta volim i bl bla, da pitali su me i kako se osecam ybog korone, da li imma temperaturu...i prosao sam.Osecaj je sjajan. Dobio sam drzavljanstvo.Opet sam isao u SU d avadim pasos, termin sam dobio za sedam dana sa sam pasos mi je bio gotovo za tri nedelje.Kada sam vadio pasos, pricao sam preko ono stakla nisam ih dobro rayumeo i onda sluzebnik mi je rekao ima tu elektornski uredjaj gde stavljate otisak i potpisete se, on me je pitao na koliko godina pasos ja rekao na 10, on kao ne moye moye 5 ne znas bas dobro madj, i onda sam ga zamloilo i poceo da pricam sve ikad sto znam na madj.on se nasmejao i pristao.Dao mi uplatnicu od 65 eura odete u banku pored uplatite i vratite se sa tim, onda pokayete to, sluybenica vam da neka tri papira koja treba da potpisete, yatim sve to ubacite u kovertu i u jedan staklenu kutiju koja je tu u prostoriji.Polse otisao po pasos, sluybenica vam trayi da vam pogleda l.kartu i ostalo to joj pokayujete na taj stakleni proyor, kaye izvolite pasos pogledajte jel sve ok. sve je bilo ok.imam pasos na 10 godina i osecaj je sjaja.Nije lako, znam joliko je stresno, ja nikada nisam imao tremu u zivotu , sad prvi put ali nema razloga svi su ljubazni,poslovni, iako yapucas nije problem...samo vredno, hrabo bez straha i isplatice se...SREcno drugarii...nadam se da je nekom ovo znacilo...szia :)

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од friki78 » Пет Авг 07, 2020 8:31 am

friki78 пише:
Пет Јун 05, 2020 9:06 am
bokinovisad пише:
Суб Нов 23, 2019 9:50 am
Pozdrav,

Pre dva meseca predao sam papire u Budimpesti u drzavnoj kancelariji, prebivam u Trstu i imam boravisnu dozvolu radi studiranja (naravno uz srpski pasos) ciju sam kopiju dao na predaji. Sto se tice zakletve, stavio sam da zelim da je polazem u Konzulatu Madjarske u Milanu.

Da li i u ovom slucaju mogu da ocekujem poziv iz Ambasade Madjarske BG/SU ili sam kompletno slucaj ambasade u Milanu?
Jesi dobio poziv na zakletvu?
Na Malti je konzul krenuo s dodelom drzavljanstva (pouzdan info sveze dobijen pre 2 dana). zena cekala 1 god tacno, iako na drzavljanstvu pise datum odobrenja 6 meseci.. :D .. dug je put, budimpesta, rim-malta-corona... :lol:
bokinovisad ima li napretka kod tebe?

bokinovisad
Поруке: 8
Придружен: Сре Авг 07, 2019 11:15 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од bokinovisad » Суб Сеп 26, 2020 9:10 am

friki78 пише:
Пет Авг 07, 2020 8:31 am
friki78 пише:
Пет Јун 05, 2020 9:06 am
bokinovisad пише:
Суб Нов 23, 2019 9:50 am
Pozdrav,

Pre dva meseca predao sam papire u Budimpesti u drzavnoj kancelariji, prebivam u Trstu i imam boravisnu dozvolu radi studiranja (naravno uz srpski pasos) ciju sam kopiju dao na predaji. Sto se tice zakletve, stavio sam da zelim da je polazem u Konzulatu Madjarske u Milanu.

Da li i u ovom slucaju mogu da ocekujem poziv iz Ambasade Madjarske BG/SU ili sam kompletno slucaj ambasade u Milanu?
Jesi dobio poziv na zakletvu?
Na Malti je konzul krenuo s dodelom drzavljanstva (pouzdan info sveze dobijen pre 2 dana). zena cekala 1 god tacno, iako na drzavljanstvu pise datum odobrenja 6 meseci.. :D .. dug je put, budimpesta, rim-malta-corona... :lol:
bokinovisad ima li napretka kod tebe?
Pozdrav, 21. septembra sam polozio zakletvu u Milanu. Kako je kod tebe?

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од friki78 » Пет Окт 09, 2020 1:34 pm

Pozdrav,
Kod mene se jos nistane desava...
Izgleda da konzul 'spava' :lol: :lol: :lol: :lol:
NIkakav odgovor , nikakav pozi, nikakvo pismo nisam dobila. Takodje isti info i kod momka koji je predao u Januaru na Malti...
Jos cekamo....

dgd
Поруке: 16
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:41 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од dgd » Сре Нов 25, 2020 10:02 pm

Da li bi mogao da mi kaže kada su prestali da uzimaju zahteve i dokumenta za državljanstvo ove godine (zbog korone)?

Pošto vidim da su periodično imali termine za zakletve od februara.

bobabn7
Поруке: 6
Придружен: Чет Нов 26, 2020 4:41 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од bobabn7 » Чет Нов 26, 2020 4:55 pm

U novembru sam predao zahtev za Hu državljanstvo u SU. Službenik je na kraju uzeo samo moj izvod (i original i prevod) i ona dva obrasca,a papire predaka (tatin, dedin, prababin) sam dobio nazad.
Pitanja su bila klasična,iako on nije bio oran za komunikaciju. Sa konzulkom sam pricao 2 min i cestitala mi je sto sam tako dobro naučio za tako kratko vreme. I to je sve od konzulke. Ali matičar/službenik nije bio oduševljen mnome. Pitao sam ga na kraju intervjua jesam li bio dobar, on je rekao "onako".
Pitanje: jel i vama ostalima iste papire vraćaju? I jel neko imao ovakva iskustva gde je konzul zadovoljan, a službenik ne i čemu se tu mogu onda nadati?

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од friki78 » Пет Нов 27, 2020 7:01 am

darkogitta пише:
Чет Мар 05, 2020 2:09 pm
28.02.2020 bio u ambasadi da predam papire za drzavljanstvo. Na sva pitanja sam znao odgovor, slikali me, uzeli otiske svih prstiju i na kraju se potpisao. Receno mi je da cu dobiti odgovor u roku od 4-6 meseci. Nadam se da sam prosao. :roll:
Gde si predavao?

Пошаљи Одговор