Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Sasha85
Поруке: 2
Придружен: Чет Апр 04, 2019 9:49 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Sasha85 » Чет Апр 04, 2019 10:02 am

Pozdrav svima. Zanima me dali je neko predao zahtev u Becu? Koliko se tamo ceka da bih te pozvali na zakletvu? Ako ima neko iskustva neka mi odgovori, hvala puno.

mari.ja
Поруке: 25
Придружен: Чет Авг 16, 2018 10:14 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од mari.ja » Чет Апр 11, 2019 6:57 pm

Sasha85 ne znam za gradove van Srbije,ali ono sto sam cula je da ako zivite u Srb a predavate negde van da zovu iz konzulata ovde iz Subotce cisto da vas provere..da vide zbog cega saljete u drugoj drzavi a ne ovde.To je ono sto sam cula.Sad sve zavisi gde vi zivite, ako ste u inostranstvu probajte nemate sta da izgubite,ali ako ste iz Srb nemojte ici linijom manjeg otpora..sem ako znate madjarski lepo onda vam zelim puno srece!

Dejan.T
Поруке: 12
Придружен: Уто Јун 12, 2018 11:42 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Dejan.T » Пон Мај 06, 2019 7:20 pm

Pozdrav narode, par mojih prijatelja I ja smo napravili grupu na fejsu "Info Madjarsko Drzavljanstvo" koja vec ima preko 100 clanova. Grupa je zatvorenog tipa tako da samo ljudi u grupi mogu da komentarisu I vide objave kao I clanove. Nadam se da se Mihajlo I ostali dobri ljudi koji vode ovaj forum nece ljutiti sto reklamiram grupu. Ja cu takodje rado deliti link vaseg sajta I ovog foruma u grupi. Ipak svi ovo radimo da pomognemo jedni drugima.

gaga760
Поруке: 9
Придружен: Сре Нов 21, 2018 4:50 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од gaga760 » Чет Мај 16, 2019 2:55 pm

Pozdrav, molim vas da me prihvatite u grupu, ja sam vec evo cetvrta godina kako pokusavam da dobijem Madjarsko drzavljnstvo...
Dragana Terzic na fb-u

branabranka
Поруке: 3
Придружен: Суб Мај 18, 2019 2:38 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од branabranka » Суб Мај 18, 2019 2:52 pm

Da li neko ima info o poslednjim pitanjima i desavajima na predaji u skorije vreme? Moj jako dobar prijatel je razvalio intervju, ali je on iznad sakog proseka pa mi bas i nije merodavan. :D Da li neko ima info od obicnih smrtnika kako je bilo? :)

zelbarac
Поруке: 12
Придружен: Пет Јун 01, 2018 8:15 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од zelbarac » Суб Мај 18, 2019 3:16 pm

Da, ja sam bio 7.maja u Bg kod čuvene konzulke Dudar Fanni. Čim sam stigao me je pitala datum rođenja, pa onda šta sam u horoskopu(jedva sam se setio kako se kaže vodolija), pitanja o porodici, da li neko ima madjarsko drzavljanstvo, opisivanje slika na zidu(tražila je da joj kažem da ima bunar na slici), oko kuće polje kukuruza, onda je pitala 10 boja pa kad nisam mogao da se setim kako se kaže crna ismevala se, u smislu da da, sigurno ne možeš da se setiš, pa je tražila da joj kažem kakvu odeću nose likovi iz gospodara prstenova, mislila je na mač, oklop I šlem. Pa mi je onda očitala bukvicu kako svi mi Srbi koji nemamo sa kim da pričamo na madjarskom, nemamo nikakve veze sa madjarima niti želimo da radimo i živimo u madjarskoj, svi tražimo drzavljanstvo a niko ga ne poštuje, tj niko ga ne traži da bi živeo u madjarskoj nego putujemo po belom svetu, baš je bila odvratna. Svašta me je ispitivala, došli smo i do teme disznó vágás na šta sam se zabetonirao a ona primetila i kad sam joj rekao da ne volim to i da ne znam kako se to radi niti bilo šta cinično se nasmejala i rekla da je moje znanje jezika ok ali da nije dovoljno stabilno i da će tako i zapisati, tako da očekujem odbijenicu. Jednom rečju, htela je da me obori jer joj se ne sviđa što neću živeti I raditi u madjarskoj.

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од frodo » Суб Мај 18, 2019 4:04 pm

Bez da ikoga osporavam, branim i slično, samo moje lično iskustvo. U septembru prosle godine bio sam kod iste sluzbenice D. F. u BG-u. Krajnje ljubazna i prijatna devojka, nije mi postavila ni jedno pitanje tipa slika, horoskopa i slicnih trik pitanja. Razgovor je tekao zaista kao između dvoje ljudi koji se prvi put sretnu i upoznaju. Sve ukupno je trajalo maksimalno 10 minuta, gde smo pricali o mom poslu, jeziku i kako je steta sto nisam ucio kao mali, ali super sto sam naucio. To mi je bila druga predaja u BG-u, prvi put predao juna 2017. i dobio odbijenicu marta 2018. Jezik sam krenuo od nule i imam srpsko ime i prezime i dobio sam drzavljanstvo u aprilu. Tako da eto iz prve ruke i pozitivno iskustvo sa konzulkom i Beogradom. Moj savet je da ucite da gramatici tacno i tecno pricate, da ne ucite pitanja i slike, vec sam jezik. Mislim da je to kod mene dosta uticalo na samu tezinu razgovora. Srecno svima.

branabranka
Поруке: 3
Придружен: Суб Мај 18, 2019 2:38 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од branabranka » Суб Мај 18, 2019 4:57 pm

Hvala puno na odgovorima. Kada dodje trenutak i ja izadjem na intervju, pisacu i ja svoje utiske do detalja naravno, kako bih pomogla svima. Hvala jos jednom svima.

magyarvagyok
Поруке: 1
Придружен: Пон Јул 01, 2019 3:48 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од magyarvagyok » Пон Јул 01, 2019 4:02 pm

1.HVALA na svim podeljenim iskustvima, iscitavala sam redovno, puno mi je koristilo zato sam resila da i ja podelim svoje
2.PREDALA papire, i nadam se najboljem
3.Bila sam prošle nedelje u Beogradu. Nije bila Fanni, nego Rastko.:-) Atmosfera opuštena, on prijatan, nisam bila unutra ni pet minuta. Prvo me pitao gde radim, čime se bavim...gde sam rodjena, gde mi je otac rodjen...i nakon toga tražio da nabrojim deset voća i deset povrća.(namučila bih se i na srpskom, ali skupih nekako :-) ) ..rekao mi je da je zadovoljan znanjem, i da vežbam svakako do zakletve,pitaće sigurno još i tamo...ma, hoću, kako da neću :-)
4. Moram da dodam, da samouverenost i snalažljivost na razgovoru moram zahvaliti i mojoj profesorki, koja me savršeno pripremila. Učila sam sa Gabrijelom, temeljno, i gramatiku, i konverzaciju. Moja najbolja odluka što sam izabrala nju,pošto sam imala više opcija,probala i kod drugih nazovi profesora. Mogu samo reći, bežite od šarlatana!Preporuka, iskrena ,potražite je na 0641331812.

Sportolo
Поруке: 1
Придружен: Пон Јул 08, 2019 10:58 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Sportolo » Пон Јул 08, 2019 11:03 pm

Pozdrav, zanima me da li je neko predavao dokumenta u Grckoj ili Crnoj Gori i kako je prosao, takodje koja pitanja su postavljali? Da li i dalje vazi da je tesko proci u Beogradu i da vam traze da pricate tecno 10 minuta o madjarskim praznicima ili politici na primer? Hvala puno!

Пошаљи Одговор