Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
predrag17
Поруке: 5
Придружен: Сре Апр 10, 2019 8:37 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од predrag17 » Чет Јул 11, 2019 7:14 am

Cuo sam da u Beogradu sada zakazuju za septembar.
Da li neko moze da potvrdi ili opovrgne.

hajrá!
Поруке: 6
Придружен: Нед Јан 27, 2019 2:15 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од hajrá! » Суб Јул 13, 2019 7:54 am

U julu i avgustu ,bar što se Bograda tiče. ne primaju molbe, tačno je da se zakazuje za septembar

Svetlana
Поруке: 4
Придружен: Пет Авг 03, 2018 2:52 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Svetlana » Чет Авг 01, 2019 8:46 am

U beogradu se sad dobija termin za par dana, u utorak zvato, u ponedeljak dobijen termin.

Senta88
Поруке: 1
Придружен: Уто Авг 06, 2019 9:50 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Senta88 » Уто Авг 06, 2019 9:57 am

Da podelim utiske, danas 6. avgusta sam predao dokumenta u Segedinu, u trzom centru Seged Nova. Tamo se nalazi drzavna kancelarija gde se mogu predati dokumenta. Nisam nista zakazivao, samo sam otisao i predao dokumenta. Cekao sam 5 minuta dok nisu prozvali moj broj. Sluzbenica je bila veoma ljubazna, postavila mi je 3 pitanja odakle dolazim, na koga se pozivam i da li neko u porodici ima madjarsko drzavljanstvo. Pregledala je dokumentaciju, ja sam se potpisao ma par mesta i to je to. Nista strasno. Rekla mi je da je moguce da ce me pozvati preko telefona da pricam na madjarskom radi provere zbog srpskog prezimena. Nije znala da mi kaze koliko cu cekati na dalju proceduru, to me zanima pa ako ko moze da mi kaze info. Za polaganje zakletve sam izabrao Suboticu.

qverti
Поруке: 2
Придружен: Чет Авг 01, 2019 5:20 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од qverti » Уто Авг 06, 2019 2:06 pm

Senta88 пише:
Уто Авг 06, 2019 9:57 am
Da podelim utiske, danas 6. avgusta sam predao dokumenta u Segedinu, u trzom centru Seged Nova. Tamo se nalazi drzavna kancelarija gde se mogu predati dokumenta. Nisam nista zakazivao, samo sam otisao i predao dokumenta. Cekao sam 5 minuta dok nisu prozvali moj broj. Sluzbenica je bila veoma ljubazna, postavila mi je 3 pitanja odakle dolazim, na koga se pozivam i da li neko u porodici ima madjarsko drzavljanstvo. Pregledala je dokumentaciju, ja sam se potpisao ma par mesta i to je to. Nista strasno. Rekla mi je da je moguce da ce me pozvati preko telefona da pricam na madjarskom radi provere zbog srpskog prezimena. Nije znala da mi kaze koliko cu cekati na dalju proceduru, to me zanima pa ako ko moze da mi kaze info. Za polaganje zakletve sam izabrao Suboticu.
Вероватно ће Вас звати на додатну проверу/допуну документације за можда неких 2 месеца(према искуствима са форума)

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Arhitekta » Сре Авг 07, 2019 6:56 am

Da, to je redovna procedura, ko god preda van mesta prebivališta zovu ga za Beograd/Suboticu na razgovor i produžava proces za par meseci.

Juliska
Поруке: 1
Придружен: Пет Авг 09, 2019 4:24 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Juliska » Пет Авг 09, 2019 4:40 pm

Dobar dan svima!

Muz i ja planiramo da podnesemo zahtev za dobijanje Madjarskog drzavljanstva u Beogradu uskoro.

Da li neko ima iskustva sa predavanjem jednog (porodicnog) zahteva za supruznike? Je li to moze biti bolja opcija od pojedinacnih zahteva, ukoliko oboje znamo osrednje jezik?

I jos jedno pitanje, da li prave problem ako neko ko zivi blize Subotici hoce da zakaze u Beogradu? Da li mogu da odbiju zakazivanje termina preko telefona sa izgovorom idite u Suboticu tamo je blize?

Ako bude sve u redu, uskoro pisemo i o nasem iskustvu i pitanjima koja su nas pitali :)

Hvala na odgovorima :)

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Tibor » Суб Авг 10, 2019 12:26 am

Juliska пише:
Пет Авг 09, 2019 4:40 pm
Dobar dan svima!

Muz i ja planiramo da podnesemo zahtev za dobijanje Madjarskog drzavljanstva u Beogradu uskoro.

Da li neko ima iskustva sa predavanjem jednog (porodicnog) zahteva za supruznike? Je li to moze biti bolja opcija od pojedinacnih zahteva, ukoliko oboje znamo osrednje jezik?

I jos jedno pitanje, da li prave problem ako neko ko zivi blize Subotici hoce da zakaze u Beogradu? Da li mogu da odbiju zakazivanje termina preko telefona sa izgovorom idite u Suboticu tamo je blize?

Ako bude sve u redu, uskoro pisemo i o nasem iskustvu i pitanjima koja su nas pitali :)

Hvala na odgovorima :)
Zar nije svejedno gde se ide? :DD valjda je to neko(sa foruma) isto uradio pa su ga zvali na dodatni razgovor u njemu blizu ambasadu

Lepke88
Поруке: 1
Придружен: Нед Авг 11, 2019 7:34 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Lepke88 » Нед Авг 11, 2019 8:03 pm

Службеница Ерика у Суботици ме трипут питала из строго приватног живота: зашто сам неудата, зашто немам деце и зашто сам мењала презиме. Прекидала ме је у одговорима. Са још двојицом службеника сам разговарала и то је текло потпуно другачије.

Sinisa
Поруке: 8
Придружен: Чет Јун 28, 2018 2:19 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Sinisa » Чет Авг 15, 2019 10:30 am

Lepke88 пише:
Нед Авг 11, 2019 8:03 pm
Службеница Ерика у Суботици ме трипут питала из строго приватног живота: зашто сам неудата, зашто немам деце и зашто сам мењала презиме. Прекидала ме је у одговорима. Са још двојицом службеника сам разговарала и то је текло потпуно другачије.
Ja mislim da ste mogli da joj odgovorite da je to Vaša privatna stvar bez ulaženja u detalje. Ne vidim kako to utiče na odluku o državljanstvu.

Пошаљи Одговор