Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Искуства при подизању пасоша, код нас и иностранству, питања везана за то
mirno
Поруке: 26
Придружен: Уто Јул 07, 2020 7:05 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од mirno » Пет Нов 20, 2020 7:45 pm

cecili555 пише:
Пет Нов 20, 2020 1:36 pm
Nude oni i Bg samo pitanje za kad nije mi da cekam pola godine bas.. dok je korone nece se nista raditi dok se stanje ne stabilizuje tako mi je receno.. zato i pitam za neka iskustva skorija
Pocetkom jula ove god sam ih zvao da otpocnem proceduru za pasos i kroz mesec dana je bio gotov. E sad ne znam koliko je to dovoljno sveze iskustvo.

Igor85
Поруке: 12
Придружен: Чет Авг 27, 2020 5:40 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Igor85 » Чет Нов 26, 2020 8:10 am

Hvala Mirno, ima li neko jos svezije iskistvo ? Mozda ti Cecili ?

Lidija1978
Поруке: 9
Придружен: Пон Окт 26, 2020 9:03 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Lidija1978 » Чет Нов 26, 2020 2:15 pm

Nama su juce u Bg rekli da se u januaru moze zvati i zakazati termin za pasos .Ali nije nam rekla koliko se ceka

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cecili555 » Пет Нов 27, 2020 1:51 pm

Zovem ja od nedelje da probam da zakazem za pasos, treba da sam vec u sistemu kod njih tamo u Madjarskoj.. Jedino tako. Rekli su oni da nece biti vise ni zakletvi do daljnjeg pa su se opet odrzale. Videcemo sta ce da kazu, sto se cekanja podizanja pasosa tice pre se cekalo mesec dana od datuma podnosenja a sad ne znam.

MikiBG
Поруке: 6
Придружен: Пет Нов 27, 2020 9:15 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од MikiBG » Суб Дец 12, 2020 11:10 pm

Pozdrav svima,

Primetio sam da su neki ljudi vraceni sa predaje dokumenata za izradu pasosa i licne karte. Video sam ovde da je jedan clan slicno doziveo u Segedinu, ali je u drugom slucaju sve bilo u redu. Taj clan je napisao da je ostalo zabelezeno u sistemu kada je otisao u drugi grad, odnosno da su ljudi za salterom u drugom gradu to videli.

Interesuje me da li neko zna sta ta zabeleska u sistemu znaci? Mislim na to da li znaci da je neko imao termin u tom gradu i mozda nije dosao ili da je bio na izradi dokumenata koja je bila neuspesna. Pitam to, jer me zanima da li prave dodatnu zabelesku u sistemu po principu "ne zna jezik" i slicno, pa ce sledeci put salterski sluzbenik u drugom gradu gledati na to na ovaj ili onaj nacin u smislu znanja jezika.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cecili555 » Чет Јан 07, 2021 6:16 pm

Najbolje da radite pasose tamo gde ste dobili drzevljanstvo. Prvo u Madjarskoj ne vole kada iz Srbije dodju da rade dokumente, zato je toliko odbijenih iz Madjarske. Drugo sto vas pitaju zasto radite kod nas a ne u Srbiji gde ste i dobili drzevljanstvo ? ako kazete nemogu da cekam i slicno ili ne daj Boze pomenete nesto jos gore nece vam raditi. Trece treba dobro znanje jezika, knjizevni madjarski, da nebi i tamo usledila provera pa odbijanje i veliki trosak pogotovo za one kojima Segedin i druga mesta nisu blizu!! To Vam pisem iz ranijih iskustava koji su vec bili.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од cecili555 » Чет Јан 07, 2021 6:34 pm

I jos jedna stvar bitna neceka se dugo na termin za izradu dokumenta u Beograd, ne znam kako je pre bilo pa ko zeli moze da radi i ovde ...zaboravih da napisem to..
Zato pisite vasa iskustva i dalje sa LK i pasosem

Nesa123
Поруке: 1
Придружен: Чет Феб 11, 2021 8:30 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Nesa123 » Чет Феб 11, 2021 8:36 am

Pozdrav,
Istekao mi pasos, sad hocu da ga produzim pa me interesuje kakva je procedura, da li je neko imao iskustva sa tim?

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Arhitekta » Сре Мар 10, 2021 7:24 am

Ništa posebno - sličan je proces kao za izradu prvog pasoša samo sa manje dokumenata. Odnese se samo trenutni pasoš ili lična karta (može do godinu dana pošto je istekao) + lakcímkártya i zatraži se novi. Onda ide standardno, slikanje, otisci, potpisivanje.

Alexandar
Поруке: 3
Придружен: Сре Окт 02, 2019 12:14 pm

Re: Predaja dokumenata za izradu pasoša u Segedinu (TESCO)

Порука од Alexandar » Суб Окт 09, 2021 7:48 pm

Koliko se trazi znanje jezika pri obnovi pasosa ozbirom da je proslo 10 godina i nisam ga ponovo ucio u medjuvremenu? jel neko imao iskustva?

Пошаљи Одговор