Oduzimanje Pasoša

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Oi!Oi! » Суб Јан 23, 2021 10:06 am

Veliki pozdrav Miroslave..da li možete da napišete gde ste bili tj u kom konzulatu( Minhen,Stugart,Duseldorf) ili baš direktno u ambasadi???..
Ne brinite ..uložite žalbu svakako i verute u uspeh ...ali je jaaako bitno da odmah krenete sa učenjem tj obnavljanjem jezika..
Pitanje ; sta se desava sa drzavljanstvom dece ako je roditeljima pokrenut proces oduzimanja istog???
ako vam nesto znaci info..cuo sam za slucaj coveka kome su u madjarskoj takodje podneli zahtev za oduzimanje ali je on odmah uz advokata isao na sud u madj..ali je ucio puno putem on line casova i spremao se da bude spreman za megdan(sud)..imali smo zajednicku profesoricu..sta je do kraja bilo moram proveriti pa cu vam javiti..
Hvala u napred za info

Abece
Поруке: 16
Придружен: Нед Јан 31, 2021 12:38 am

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Abece » Нед Јан 31, 2021 12:41 am

Oi!Oi! пише:
Суб Јан 23, 2021 10:06 am
Veliki pozdrav Miroslave..da li možete da napišete gde ste bili tj u kom konzulatu( Minhen,Stugart,Duseldorf) ili baš direktno u ambasadi???..
Ne brinite ..uložite žalbu svakako i verute u uspeh ...ali je jaaako bitno da odmah krenete sa učenjem tj obnavljanjem jezika..
Pitanje ; sta se desava sa drzavljanstvom dece ako je roditeljima pokrenut proces oduzimanja istog???
ako vam nesto znaci info..cuo sam za slucaj coveka kome su u madjarskoj takodje podneli zahtev za oduzimanje ali je on odmah uz advokata isao na sud u madj..ali je ucio puno putem on line casova i spremao se da bude spreman za megdan(sud)..imali smo zajednicku profesoricu..sta je do kraja bilo moram proveriti pa cu vam javiti..
Hvala u napred za info
I kako je prošao?

Miroslave, da li imate nekih vesti? Srećno! Da li van nisu ni ponudili da dođete kad bolje naučite jezik? Baš surovo.

Miroslav
Поруке: 5
Придружен: Уто Дец 08, 2020 7:12 pm

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Miroslav » Пон Феб 01, 2021 6:06 pm

Tako nešto mi je i nemački advokat preporučio da uzmem Niederlassungserlaubnis Ali Sada moram Još da polozim B1 termin imam tek 26.02 nadam se da uspeti da predam pre nego sto mi stige pismo o oduzimanju.

Da li neko zna kako to ide da li oduzimaju odma kada stigne pismo ili posle 6 meseci ili za dve godine kada budem išao sa produžim pasoš neću dobiti novi ako ne pričam Madjarski.?
Nadam se da je ono trece... ;)

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Oi!Oi! » Пон Феб 01, 2021 6:17 pm

poz Miroslave ,mozete li mi reci gde ste bili tj u kom konulatu u Nemackoj? ili u Berlinu u ambasadi?

Miroslav
Поруке: 5
Придружен: Уто Дец 08, 2020 7:12 pm

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од Miroslav » Пон Феб 01, 2021 7:42 pm

U Minhenu sam bio, možda u neku drugu ambasadu nebi pravili problem. :?:

frm1
Поруке: 6
Придружен: Нед Дец 20, 2020 2:59 pm

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од frm1 » Пон Феб 01, 2021 8:21 pm

Miroslave, ne znam tacno kako taj postupak izgleda, ali svakako da cete imati mogucnost zalbe na to resenje, odnosno mozda nakon toga i eventualnog pokretanja spora pred upravnim sudom, sto sve znaci da bi to moglo trajati neko solidno vreme. Drugo, ne moze vas niko isterati iz zemlje, sve i da izgubite drzavljanstvo, nego slicno kao sa Birtancima, morali biste u Auslaenderbehoerde da izvadite neku boravisnu dozvolu na koju imate pravo, u vasem slucaju Niederlassungserlaubnis.

richterns17
Поруке: 4
Придружен: Уто Апр 06, 2021 9:03 am

Re: Aufenthaltserlaubnis

Порука од richterns17 » Уто Апр 06, 2021 9:11 am

Možete li mi protumačiti, o kakvim dozvolama za boravak u Nemačkoj govorite?
Ja sam već 5 godina u Nemačkoj i nemam nikakvu dozvolu.
Radim i živim normalno.
Niko mi nikada ništa nije tražio osim mađarskog pasoša na uvid.
Dobio sam ga na 10 godina, važi još 4.

cape011
Поруке: 54
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: Aufenthaltserlaubnis

Порука од cape011 » Сре Апр 07, 2021 1:51 pm

richterns17 пише:
Уто Апр 06, 2021 9:11 am
Možete li mi protumačiti, o kakvim dozvolama za boravak u Nemačkoj govorite?
Ja sam već 5 godina u Nemačkoj i nemam nikakvu dozvolu.
Radim i živim normalno.
Niko mi nikada ništa nije tražio osim mađarskog pasoša na uvid.
Dobio sam ga na 10 godina, važi još 4.
U većini država nakon 5 godina boravka, stiče se pravo za apliciranje za dozvolu neograničenog boravka za ne-EU državljane. Ovde gore su pominjali to u kontekstu da ukoliko bi neko izgubio mađarsko državljanstvo, da bi mogao da ostane da živi i radi u Nemačkoj jer je nakon 5 godina dobio tu dozvolu.
To je pitanje kako bi se gledalo zbog promene statusa usled eventuanog gubitka državljanstva, EU/ne-EU. Ne-EU državljani koji dobiju tu dozvolu stiču neke povlastice, na primer mogu lakše da se presele u drugu državu.

Pored toga u EU postoji zakon koji garantuje na nivou Unije, da svaki EU državljanin nakon 5 godina boravka u nekoj državi članici, stekne pravo na dozvolu na neograničen boravak. Vi već sad imate pravo na to. Niste u obavezi da tražite, neće vam niko ni tražiti, ali imate pravo na to. Pogledajte sajt EU.
I objašnjenje za Nemačku, našao sam na sajtu Berlina.

richterns17
Поруке: 4
Придружен: Уто Апр 06, 2021 9:03 am

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од richterns17 » Чет Апр 08, 2021 8:59 am

Hvala na odgovoru. Nisam to zaista znao. To me interesuje. A da li imam pravo da na to apliciram ako sam tamo registrovan samo kao mađarski državljanin? Potrudiću se da mađarsko državljanstvo nikako ne izgubim, a srpskog se ne odričem nikako. Jer, kada sam davno došao u Nemačku, otišao sam odmah u Auslenderstelle da pitam da li mogu na srpski pasoš dobiti uporedo neograničen boravak? Odgovor je bio NE! A sada kada ispunjavam 5 godina, da odem da pitam ponovo ili ne? Uzeo bih to drage volje. A nemački pasoš me uopšte ne zanima.

cape011
Поруке: 54
Придружен: Чет Мај 31, 2018 3:26 pm

Re: Oduzimanje Pasoša

Порука од cape011 » Пет Апр 09, 2021 3:07 pm

Pa pitajte..Pošto ste tamo registrovani kao EU državljanin, verovatno ne možete da tražite prava i procedure za ne-EU državljane.
Aplicirajte za ono što možete. Za nemačko državlanstvo još uvek i ne možete da aplicirate jer morate da boravite minimum 8 godina.

Пошаљи Одговор